Новини компаній
15:46, 19 серпня

Як правильно вибрати фарш

Новини компаній
Як правильно вибрати фарш, фото-1

Можна приготувати багато смачних страв з фаршу, проте чимало ґаздинь і ґазд побоюються купувати готовий м’ясний фарш. Проте з готовим фаршем можна заощадити чимало часу на приготуванні страв. А щоб побоювань не виникало, ми розкажемо, як правильно вибирати фарш і на що звертати увагу при покупці свіжого фаршу в магазині.

Як визначити, чи фарш є свіжим?

Колір. Свіжий і якісний фарш має мати рожевий або червоний колір. Фарш з птиці матиме ніжно рожевий колір, зі свинини – насичений рожевий, з яловичини чи телятини – колір стиглої малини. Сіруватий чи зеленуватий відтінок фаршу свідчить про те, що він вже довго стоїть на вітрині. Можете звернути увагу на колір фаршу в розрізі. Свіжий і якісний фарш матиме однаковий колір. Якщо фарш довго стоїть, то серединка буде світліша, а зовнішня частина буде темнішою. Такий фарш краще не купувати.

Колір жиру. Також зверніть увагу на колір жиру в фарші. Це нормально, що в фарші є жир, завдяки жиру готові страви з фаршу будуть соковитими і ніжними. Проте жиру в фарші має бути небагато, а колір цього жиру має бути світлим і білим, без сіруватого та жовтуватого відтінків.

Склад фаршу. В фарші крім м’яса і жиру (який був в м’ясі) не має бути більше нічого. Тож якщо ви бачите в фарші шматочки кісток чи шкіри, не варто купувати такий фарш.

Основний складник – з чого зроблений фарш. Ціни на фарш відрізняються залежно від того, з якого м’яса фарш було змелено. Курячий фарш чи фарш з м’яса птиці буде дешевшим, аніж фарш зі свинини. А от фарш з телятини, яловичини чи баранини буде дорожчим, адже і м’ясо з цих тварин дорожче. Ціни на фарш можна переглянути на сайтах м’ясних магазинів або супермаркетів, але ціна на якісний фарш точно не може бути нижчою, аніж ціна на цілий шматок м’яса.

Консистенція фаршу. Фарш не може бути рідким, з нього не повинна капати рідина і не повинно бути ніякого слизу. Має гарно триматися купки.

Запах. Свіжий якісний фарш повинен пахнути м’ясом. Не повинен відчуватися запах тухлості, а також кислинки, солі чи спецій. Якщо ви відчуваєте сторонні запахи в фарші, це означає, що він вже давно був змелений, а додані спеції, сіль чи оцет можуть бути для того, щоб замаскувати запах старого м’яса.

Упаковка та терміни зберігання. Якщо купуєте запакований фарш, то обов’язково зверніть увагу на те, щоб упаковка була цілою, не пошкодженою. В упаковці не повинно бути зайвої рідини. Терміни придатності мають бути нормальними, але також свіжий фарш не може зберігатися дуже довго. Заморожений фарш може зберігатися довше, проте також треба стежити за термінами придатності.

Умови зберігання. Щоб свіжий фарш залишався свіжим, потрібні нормальні умови зберігання – стабільна температура 0-4°С. Тому купуйте свіжий фарш лише в тих магазинах, де є холодильне обладнання, а під час відключень світла працює генератор. До слова, якщо купуєте фарш на вагу, так само звертайте увагу на дату виготовлення та терміни зберігання – вони все одно мають бути вказані. Якщо не вказані на вітрині, то варто спитатися в продавця – відповідно до законодавства, така інформація має надаватися всім покупцям.

Тож варто ретельно вибирати магазин, де ви купуєте фарш, м’ясо, рибу та інші продукти.

Якщо у вас є сумніви щодо якості фаршу, можете попросити в магазині змолоти той шматок м’яса, який вам подобається – це також гарний варіант, щоб заощадити час приготування страв з фаршу. Адже в магазинах є потужні м’ясорубки, які швидко змелять м’ясо.

Що приготувати з фаршу за 15 хвилин?

Наостанок хочемо поділитися з вами декількома стравами з фаршу.

М'ясний пиріг

Ця страва стане чудовою альтернативою котлетам. Якщо ви віддаєте перевагу запеченому м'ясу та хочете готувати якомога менше часу, м'ясний пиріг буде ідеальним варіантом. Для м'ясного пирога візьміть 1 кг фаршу (ви можете взяти курячий, яловичий, свинячий, залежно від того, яке м'ясо вам смакує більше). Додайте сіль, перець, одну перемелену цибулину середнього розміру, два яйця, одну потерту на дрібній тертці моркву та 100 г розтопленого масла. Ретельно розмішайте всі інгредієнти. Покладіть у форму та печіть при температурі 180° протягом 40 хвилин. На початку ви можете накрити форму з фаршем, щоб зберегти соковитість, а вже протягом останніх п'яти-семи хвилин зніміть фольгу або кришку з форми, щоб м'ясний пиріг мав скоринку.

Котлети з начинкою

Страва з фаршу, яка може мати безліч варіацій. Якщо вам набридли звичайні котлети, рекомендуємо приготувати котлетки з начинкою. Для цього приготуйте фарш, як на звичайні котлети, проте фарш має бути густішим, аніж зазвичай. Виберіть, яку начинку ви хочете додати – це може бути сир, тушкований шпинат, овочі, яйце, зелень. Сформуйте плоску котлетку, покладіть начинку всередину та загорніть котлетку. Після цього ви можете посмажити, протушкувати або запекти котлетку. Спробуйте різні варіанти, щоб вибрати свій улюблений.

Міні-котлетки, фрикадельки або мітболи в соусі

Цю страву називають по-різному: хтось фрикадельками, хтось міні-котлетками, а хтось мітболами. Основна суть цієї страви – це невеликі круглі котлетки, які готують в томатному чи вершковому соусі. До курячих котлеток надзвичайно смакуватиме вершково-сирний соус, до свинячих та яловичих мітболів – томатний соус. Для приготування сформуйте невеличкі круглі котлетки. Для смаку ви можете їх злегка підсмажити. Потім покладіть всі мітболи рівним шаром в пательню та залийте соусом так, щоб мітболи були покриті соусом. Поставте на маленький вогонь та тушкуйте протягом 20-25 хвилин. Також можна мітболи в соусі запекти в духовці.

Смачного! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сільпо #Silpo #супермаркет #доставка #онлайн-супермаркет #продукти #рецепти
Оголошення
live comments feed...