• Головна
  • Вінілові і композитні поли: LVT, LVP, Rigid, SPC, WPC – у чому між ними різниця
Новини компаній
11:00, 30 серпня 2023 р.

Вінілові і композитні поли: LVT, LVP, Rigid, SPC, WPC – у чому між ними різниця

Новини компаній

Замість лінолеуму та ламінату в країнах Заходу набуває поширення вінілова підлога. Вона ще не встигла захопити світ, коли за якістю її вже випередили нові покриття – композитні, які частково теж робляться з вінілу. Все частіше миготять абревіатури WPC, LVT, LVP, Rigid, SPC ламінат. Розібратися, у чому їх відмінності, складно, адже з комерційних міркувань вони іноді вживаються як синоніми, або частка та ціле. У споживача виникає недовіра, то ж в межах нашої статі ми розберемося, у чому відмінності та переваги цих матеріалів.

Вінілові і композитні поли: LVT, LVP, Rigid, SPC, WPC – у чому між ними різниця, фото-1

LVT та LVP

Що мається на увазі під скороченням LVT? Це вінілова плитка найвищої якості (Luxury Vinyl Tile). Заради правди, слово «плитка» тут означає формат покриття. Великий асортимент вінілової підлоги випускається у форматі планки. Така підлога зветься LVP (Luxury Vinyl Plank). Однак, всі звичкою називають такі підлоги просто LVT.

Отже, різниця між LVT та LVP полягає лише у форматі. І це суцільний гнучкий пластик, без жодних мінеральних добавок, тобто, ще не кварц-вініл, але і не лінолеум.

Недоліки LVT(Р) такі:

  • нестерпність високих та низьких температур. При підвищенні понад +40С підлога може спучитися. При -20С матеріал втрачає еластичність, починає тріскатися та ламатися.
  • залишкове виділення шкідливих речовин, що потребує перевірки сертифіката екобезпеки;
  • переважно клейовий, тобто складніший, монтаж.

Якщо потрібна водостійка підлога, а все інше має другорядне значення, можна обійтися LVT(Р).

Вінілові і композитні поли: LVT, LVP, Rigid, SPC, WPC – у чому між ними різниця, фото-2

RIGID

Це твердіший різновид LVT. Оскільки одним із мінусів вінілу є його відносна м'якість, то завдяки збільшенню шарів і зміні складу виходить твердіше покриття. Його основний плюс це замок і можливість монтажу на нерівну основу з перепадом до 5 мм, у тому числі на керамічну плитку, без її демонтажу.

SPC ламінат

SPC плитка – це Stone Plastic Composite, або кам'яно-пластиковий композит (КПК, ART STONE). Принцип його вироблення нагадує звичайний ламінат, але іншого складу: на 75% це кварцит кальцію (звідси назва «кварц-вініл») і лише 25% займає ПВХ («вініл»).

На відмінність від LVT, SPC ламінат жорсткий, вкладається у замок без клею, не боїться високих температур, і на великій площі не так залежить від порогів.

Завдяки вищій щільності, SPC не залишає вм'ятин від ніжок меблів і стільців, менше схильний до дряпання і пропалювання декоративного шару, набагато більш плямостійкий. Воду витримує як і LVT, обидва покриття підходять для вологих приміщень. Екологічний склад кам'яного SPC ламінату вже в рази кращий і набагато безпечніший.

Вінілові і композитні поли: LVT, LVP, Rigid, SPC, WPC – у чому між ними різниця, фото-3

WPC

WPC – Wood Polymer Composite, тобто дослівно «деревнополімерний композит». У ньому поряд з кварцитом кальцію використовується деревне борошно. Виникає потреба порівняти WPC з SPC по таких критеріях:

  • Дизайн – залежить суто від смаку та можливостей виробника і в ідеалі має бути однаково естетичним;
  • Щільність. У WPC вона майже удвічі менша завдяки спіненій структурі. Звідси береться відчутна різниця у вазі, довговічності, міцності до подряпин, статичного та ударного навантаження. SPC по всіх цих параметрах однозначно кращий;
  • Зносостійкість – завдяки заміні частини кварциту деревним борошном, WPC стирається скоріше;
  • Вплив води. Хоча WPC і позиціонується як водостійка підлога, не потрібно бути фізиком, щоб зрозуміти, що пориста структура добре вбирає вологу. Оскільки структурно SPC литий матеріал, а WPC спінений, питання впливу води закривається явно не на користь WPC, але це має значення у разі екстремальних затоплень;
  • Монтаж – в обох систем замковий, без клею;
  • Поєднання з теплою підлогою – WPC та SPC ламінат добре витримують помірні нагрівання, але останній краще віддає тепло, подібно до кераміки;
  • Ціна. Обидва матеріали коштують однаково, а оскільки WPC гарніший лише на дотик, то всі інші порівняння вказують на перевагу SPC.

Отже, вінілова плитка буває дуже різною. Обираючи варіант, звертайте увагу до якого типу вона належить – від цього залежить і ваше враження, і практичні якості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...