18:00, 2 серпня 2021 р.
Адвокат Крістіна Осадча: «Інтернет – не місце для вирішення юридичних питань. Звертайтеся до фахівців»
В 2021 році 58 824 абітурієнта обрали для вступу у виші юридичні факультети. Даний напрямок освіти не втрачає актуальності вже понад 15 років. Та, на жаль, кількість не завжди дорівнює якості. Стикаючись з проблемою юридичного характеру, знайти дійсно професійного та досвідченого спеціаліста буває нелегко.
Сайт 4594.com.ua поспілкувався з юристом, адвокатом та громадською діячкою Крістіною Осадчою, аби зрозуміти, які недоліки має українська правова система, чому не слід вирішувати юридичні питання в Інтернеті, і як зрозуміти, що перед тобою – професійний юрист.
Яка ваша освіта, скільки років професійного досвіду маєте?
- Освіта юридична, магістр права, закінчила Університет економіки та права КРОК. З 2010 року маю практичний юридичний досвід та постійно займаюсь саморозвитком. Пройшла тижневий семінар у Школі реальної юриспруденції, що надав дуже великий поштовх мені, як юристу. Пізніше склала іспит та отримала свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю та з 2016 року займаюсь приватною практикою.
Яка з ваших справ була найскладнішою? Чи доводилось стикатись з погрозами?
- Працюючи в Управлінні комунальної власності на посаді головного спеціаліста-юриста мала досвід захисту інтересів Управління у справі про розірвання договору оренди комунального майна. Першу та другу судову інстанцію програла, бо дійсно був маленький шанс виграти цю справу, але у суді касаційної інстанції все ж таки довела суду правову позицію та суд задовольнив вимоги Управління. Стикалася і з погрозами, особливо під часрозгляду сімейних справ, але маю багато досвіду відносно налагодження відносин з стороною опонента, адже я лише виконую свою роботу.
Які недоліки української правової системи заважають у роботі?
- Недоліків у законодавстві дуже багато. В основному заважає бюрократія, яке не дає можливості вирішувати різні питання швидко, в основному це сімейні спори між батьками відносно дитини, починаючи від аліментів (та в подальшому їх отримання, бо не завжди ДВС виконує свої обов’язки належним чином) та усі питання щодо місця проживання дитини з одним із батьків, щодо участі у вихованні дитини одним з батьків та інше. Бо ці справи повинні вирішуватись швидко з максимальним відстоюванням інтересів дитини.Крім того, на мою думку, існує проблема відповідальності приватних чи державних виконавців щодо недотримання ними відповідної процедури проведення примусового виконання рішень судів. І коли йдеш до суду з питанням визнання їхніх дій чи бездіяльності протиправною, це може затягнутися на довгий час, і це вже свідчить про судову систему, яка також не є бездоганною, бо усі терміни, які передбачені процесуальними кодексами, фактично не виконуються і справи можуть розглядатися роками, а це дуже ускладнює життя громадян, які звертаються за відновленням порушених прав до суду.
На якому рівні знаходиться юридична грамотність українців?
- Щодо юридичної грамотності, можу сказати, що в українців низький рівень її. Бо останні думають, що все можна подивитись в Інтернеті, та ще й розповідати юристу чи адвокату, як вистроювати лінію захисту чи стратегію відстоювання інтересів. Хочу сказати, що це хибна думка. Не можна лікуватись через Інтернет, і вирішувати юридичні питання теж повинен фахівець. Якщо б громадяни усвідомлювали це і на стадії прийняття певних рішень відразу зверталися до юриста за консультацією, то в більшості випадків можна було б уникнути в майбутньому судових тяжб. Це стосується і укладення різних видів договорів чи оформлення нерухомості, в тому числі майна подружжя і т.д. Тобто, перш ніж укладати договір, оформлювати нерухомість, створювати бізнес з партнерами (навіть, якщо це близькі люди) треба звернутись за консультацією, щоб в подальшому уникнути спорів. Правильне оформлення документів на початку в більшості випадків гарантує в майбутньому уникнення спорів, судів та інших проблемних питань.
Як правильно обрати кваліфікованого юриста для захисту своїх прав? На що варто звертати увагу під час пошуку фахівця?
- Юристів зараз багато і, дійсно, обирати треба уважно. До мене часто приходять клієнти, які в минулому стикались з недобросовісними або без певної кваліфікації моїми колегами. В силу адвокатської етики я не можу говорити про колег, які надали неналежну допомогу, або взагалі надали її безграмотно, погано. А тому вважаю, що кращий метод обрання адвоката (юриста) - це так зване сарафанне радіо, бо рекомендації від людей це вже показник роботи юриста і щодо правової грамотності та орієнтуванні в законодавстві, і щодо порядності та відповідальності.
Крістіна Осадча – юрист, адвокат, громадська діячка.
Телефон: (068) 251 26 69
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:00
11 листопада
Чарівні миті на подіях листопада в Києві: варʼєте, концерти та вечірки в Caribbean Club
Новини компаній
16:00
7 листопада
ЕКО МАРКЕТ збирає кошти для будівництва дитячої сенсорної кімнати на Київщині: як доєднатися
Новини компаній
09:00
4 листопада
Медіаграмотність в Україні: XR-виставка "EDAR" для школярів
Новини компаній
15:00
31 жовтня
Палітра осені та затишні вечори у Caribbean Club: гумор-шоу, стендап Корогодського і не тільки
Новини компаній
09:00
10 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
11:00
25 вересня
Червоні, зелені та чорні самозбірні коробки з мікрогофрокартону до 1 кг: особливості та переваги
Новини компаній
10:51
16 вересня
Оголошення
12:44, 18 листопада
256
10:36, 15 листопада
2
15:08, 20 листопада
live comments feed...