16:00, 6 вересня 2019 р.
Як бориспільцям не втратити субсидію: поради від Мінсоцполітики
Щоб не опинитися серед порушників і не втратити право на отримання субсидії, експерти проекту «Справедлива підтримка» підготували для громадян декілька порад.
Насамперед, для отримання житлових субсидій та більшості видів соціальних виплат потрібно надавати декларацію про доходи і витрати. Згадайте і вкажіть усі доходи членів вашого домогосподарства, не забутьте про дохід від здачі житла в оренду (якщо він є), премії, надходження від підприємництва тощо. Фахівці рекомендують звірити данні про дохід у місцевому фіскальному органі (довідка надається безкоштовно).
Ще одне типове порушення, що призводить до припинення надання допомоги – невірно вказаний майновий стан. Не зайвим буде пересвідчитися, що десь у базі транспортних засобів на вас досі не «висить» авто молодше 5 років, яке ви передали комусь за дорученням і не стали декларувати.
Також важливо бути переконаним самому і мати можливість підтвердити, що протягом року до звернення за отриманням субсидії, ви не робили придбань на суму понад 50 тис. гривень.
Невідповідність реального складу домогосподарства задекларованому — теж є порушенням. Інколи виявляється, що отримувач соціальної допомоги «забув» вказати у декларації члена сім’ї, особливо того з них, хто заробляє найбільше. І як тільки дана обставина з’ясується, кошти доведеться повертати.
Неофіційне працевлаштування — ще одне типове порушення, при виявленні якого надання субсидії може бути припинено. Звичайно, до тих хто перебуває на пенсії, хворий, працює офіційно або зареєстрований у службі зайнятості як безробітний - запитань не виникає. А от коли громадянин працездатного віку системно декларує «нульовий» заробіток і при цьому офіційно роботу не шукає, виникає цілком логічне питання – а за які кошти він живе? Тобто: або дана особа лінується, або – працює нелегально і свій заробіток у «конверті» просто не декларує. Чому ж тоді «комуналку» за такого громадянина мають сплачувати ті, хто офіційно працюють і чесно платять податки до бюджету?
Життєвим обставинам властиво змінюватися і про це слід повідомити орган, що призначає субсидію, у місячний термін - не пізніше.
І пам'ятайте: якщо загальна сума заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – а це 340 гривень, - субсидію на наступний період призначено не буде.
Отримати консультацію чи подати скаргу з питань надання житлових субсидій та інших питань соціального захисту можна за телефоном «Урядової гарячої лінії» 15-45.
Читайте також:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
Вчора
13:00
11 листопада
Чарівні миті на подіях листопада в Києві: варʼєте, концерти та вечірки в Caribbean Club
Новини компаній
16:00
7 листопада
ЕКО МАРКЕТ збирає кошти для будівництва дитячої сенсорної кімнати на Київщині: як доєднатися
Новини компаній
09:00
4 листопада
Медіаграмотність в Україні: XR-виставка "EDAR" для школярів
Новини компаній
15:00
31 жовтня
Палітра осені та затишні вечори у Caribbean Club: гумор-шоу, стендап Корогодського і не тільки
Новини компаній
09:00
10 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
11:00
25 вересня
Оголошення
12:44, 18 листопада
28
09:14, Вчора
08:35, 26 листопада
live comments feed...