Іноді здається, що двері не вимагають до себе ніякої уваги - ну стоять собі, відчиняються-зачиняються, та гаразд. Але минає рік, інший… і на улюбленому дубовому полотні вже відбитки пальців, сліди від води та неясні плями, а скло ніби дивиться на тебе каламутним поглядом. Щоб до цього не доводити, краще час від часу про двері згадувати і доглядати їх правильно - це нескладно, а користі купа.
Якщо саме думаєте про зміну старих дверей на щось більш сучасне або просто свіже - загляньте на сайт: https://flagman-dveri.com.ua/ua/dveri-mejkomnatnie-ua. Там можна зависнути над вибором, але воно того варте.
Дерев'яні двері: живий матеріал, живий догляд
Дерево в інтер'єрі – це завжди красиво. Тепло, шляхетність, текстура… Але й характер у нього відповідний – не любить ні поспіху, ні недбалості. Якщо хочете, щоб ваші двері радували око роками, то варто пам'ятати:
- По-перше, жодної жорсткої щітки або хімії "забійної дії". Тільки м'яка тканина, трохи води – і одразу насухо. Дерево воду не любить, навіть якщо воно вкрите лаком чи шпоном. Зайва волога - і привіт, здуття, тріщини, примхлива геометрія.
- По-друге, поліроль - це не понти, а гарна звичка. Раз на пару місяців пройтися поверхнею засобом для дерева - і двері ніби дихають, знову блищить, і запах іноді приємний залишається.
А якщо з'являються плями - особливо від пальців (так, білі двері в дитячій знають, про що мова), - м'який мильний розчин допоможе. Тільки не переборщіть із зусиллями – дерево не любить, коли з ним воюють.
Скляні вставки: чистота без розлучень
Якщо у двері є скло - це одразу додає легкості та світла. Але й сліди залишаються швидшими, особливо від рук. І тут важливе одне: ніякого порошку та жорстких губок. Інакше будуть подряпини, а разом із ними – легке розчарування.
Найкраще - мікрофібра та засіб для скла. Жодних розлучень, все блищить, видно відображення. Якщо прохідна зона – наприклад, двері між кухнею та вітальнею – краще протирати скло раз на тиждень. Це нескладно, а виглядає потім охайно та приємно.
Про вологість: не ворог, але й не друг
Міжкімнатні двері, особливо з дерева чи МДФ, не люблять вогкості. Ванна кухня - це зони підвищеного ризику. І якщо вентиляція там залишає бажати кращого, двері можуть розпочати «грати» - то розширюватись, то заклинювати.
Щоб такого не трапилося, стежте за рівнем вологості в приміщенні - 40-60% цілком достатньо. Зволожувачі та осушувачі повітря тут реально допомагають. Також не завадить розглянути вологостійкі моделі, особливо для ванних кімнат – вони не такі примхливі, як класичні дерев'яні. А якщо вже стоять дерев'яні двері - можна обробити її спеціальними просоченнями, щоб захистити від вологи.
Все геніальне - в регулярності
Головне у догляді за міжкімнатними дверима – не запускати. Пил, волога, випадкові плями - все це забирається легко, якщо не чекати півроку. Регулярна, але необтяжлива турбота продовжить двері життя і збереже ваш бюджет від заміни раніше.
А якщо відчуваєте, що час оновити інтер'єр - зайдіть у https://flagman-dveri.com.ua/ua. Раптом саме там на вас чекають ті самі двері, які ідеально впишеться у ваш будинок.