Імплантація — досить складний і багатоетапний процес. Але завдяки цьому методу можна відновити цілісність зубного ряду. Існують різні види імплантації зубів. Який з них підійде в вашому випадку — зможе визначити лікар в стоматології Resmile. Він обов'язково врахує клінічну картину і підбере найбільш відповідний спосіб.
Які види імплантації існують?
Фахівці використовують кілька методів. Серед них варто виділити:
- одноетапну імплантацію;
- двоетапну імплантацію;
- експрес-метод з установкою тимчасової коронки;
- під час видалення зуба;
- відстрочена імплантація.
У кожного способу є свої переваги та недоліки, про які слід знати. Пропонуємо зупинитися на кожному методі більш детально.
Одноетапний спосіб
При одноетапній імплантації установка імпланту проводиться в заздалегідь сформоване кісткове ложе так, щоб головка конструкції перебувала над яснами. Навколо неї обов'язково накладаються шви. Це дозволяє відразу сформувати десну. А протезування здійснюють через 4-6 міс або раніше. Звичайно, одноетапна імплантація можлива тільки в тому випадку, якщо немає протипоказань.
Двоетапний метод
Найвідоміший, проводиться в кілька етапів звідси він і отримав таку назву. Спочатку роблять установка імпланту в кісткову тканину так, щоб він повністю закрився слизовою оболонкою. При цьому використовується місцевий або загальний наркоз. Буде потрібно десь 2-6 місяців для приживлення конструкції.
Через цей час ставлять формувач ясен, що дозволить створити природний контур для посадки коронки. З цим формувачем доведеться ходити 10 днів. Стільки часу буде потрібно на створення контуру. На цьому етапі часто застосовуються тимчасові протези, що дозволяють зберегти естетику.
Через 10 днів формувач викручують, і на його місце ставлять абатмент. І тільки потім виробляють протезування з опорою на імплантатах. На нього буде потрібно близько 14 днів.
Експрес-метод
Відразу після установки імпланту фіксується тимчасова коронка. Постійні протези встановлюються через 2-4 міс. Цей метод часто використовують для передніх зубів, що дозволяє зберегти естетичність ротової порожнини.
Під час видалення зуба і після через час
Імплант ставлять відразу після видалення зуба. При цьому все відбувається протягом однієї процедури. Це дозволяє уникнути розвитку атрофічних процесів. Також цей метод має ще один плюс — до протезування можна буде приступити через 2-3 міс. Відстрочену імплантацію проводять через 2-4 міс. після видалення зуба.
Інші види імплантації
Також є види імплантації зубів за способом установки імплантів:
- Внутрішньокісткова. При цьому методі імплант вживлюють в кістку, попередньо зробивши 3D знімок щелепи. Він дозволить визначити чи достатня висота альвеолярного відростка. Якщо її не вистачає, приводиться нарощування кісткової тканини.
- Базальний. Цей метод використовується, якщо не можна наростити атрофовану кісткову тканину. Але необхідно відновити відразу кілька зубів, розташованих поруч. Імпланти вживлюють в глибокі шари кістки. І на них ставлять конструкцію.
- Ендодонто-ендоосальна. За допомогою цього методу раніше зміцнювали рухливі зуби. Імплант вводився в сам корінь, що дозволяло надати потрібну опору.
- Субперіостальна імплантація. Метод використовується в тому випадку, якщо через недостатню висоту альвеолярної ділянки неможливо виконати внутрішньокісткову імплантацію. Для цього способу використовують каркас і опори з металу. Їх ставлять під окістям і закріплюють в порожнині рота.
Це основні методи використовує сучасна стоматологічна імплантація. Визначити який з них підійде в конкретному випадку, зможе тільки лікар. Він врахує ряд факторів, проведе діагностику і зможе дати рекомендації.