Як же мило виглядає картина: у проміннях сонечка грається дитина з дворовим котиком, обіймає його та ніжно гладить. А вже через декілька днів ви помічаєте плямку, і «привіт, лишай». Це дуже розповсюджений спосіб зараження, але далеко не єдиний. 

З цієї статті ви дізнаєтесь, яким буває лишай у дітей, як він проявляється та як запобігти зараженню. А якщо проблема вже є — як знайти спеціаліста і вилікувати лишай у дитини в Києві.

Методи профілактики

На 100% уникнути зараження лишаєм, на жаль неможливо, але, виконуючи певні правила, можна мінімізувати ймовірність «підхопити» захворювання:

  • Не дозволяйте дітям гратися з вуличними тваринами. Введіть правило: якщо хочеться погодувати котика чи песика, торкатися його зовсім не обов'язково.
  • Привчіть дитину до правил гігієни. Не можна користуватися чужими рушниками та іншими особистими предметами. Потурбуйтесь про те, щоб дитина мала власні.
  • Обов'язково мийте руки та закривайте травмовані місця. Це доречно, тому що при наявності ранок на шкірі ймовірність зараження зростає.
  • Слідкуйте за загальним здоров'ям дитини, підвищуйте імунітет. Збалансоване різноманітне харчування, свіже повітря, режим сну та інші правила допоможуть у цьому.

Неприємний факт. Найпоширенішим типом грибкової інфекції у дітей від 3 до 7 років є стригучий лишай. Це пов'язано з тим, що діти пізнають світ “на дотик” і часто контактують один з одним, обмінюючись іграшками та іншими речами.

Види лишаю

Якщо з деякими видами лишаю профілактика працює, то від інших захиститися майже неможливо. Існують форми, причина виникнення яких — віруси. Наприклад, вітряна віспа. Вона викликає т.з. оперізуючий лишай. Або ще існують лишаї невірусного походження, і вони навіть не заразні, прикладом є білий лишай. Варіантів багато. І важливо вчасно звернутися до дерматолога. Адже дуже часто під виглядом лишаїв приховуються інші шкірні захворювання. Розпізнати їх самостійно не вийде, потрібна професійна діагностика. За допомогою дерматоскопії, мікроскопії та інших методів лікар з точністю поставить діагноз та призначить ефективне лікування.

Які симптоми свідчать про лишай у дитини?

Як раніше зазначено, лишай у дитини можна сплутати з безліччю інших шкірних захворювань, адже симптоми часто подібні. З'являються плями, вони можуть бути поодинокими або множинними. Можуть свербіти або ж ні. Можуть бути різного розміру, форми та кольору. Часто плями поширюються, «захоплюючи нові території». Як тільки ви помітили зміни шкіри у дитини, одразу запишіться до педіатра або дерматолога. Своєчасна діагностика допоможе уникнути «запущення» хвороби та можливих ускладнень.

Важливо! Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Якими б привабливими й дієвими не здавалися «бабусині» методи або поради бувалих мам з інтернету, не ризикуйте здоров'ям дитини. Прикладання оцту або різноманітних рослин можуть завдати значної шкоди.

Куди звертатися, коли виявлено плями у дитини? 

Ми завжди бажаємо для дітей найкращого, і, на щастя, зараз маємо змогу обирати. Це стосується і медичних закладів. В Києві існують установи, на кшталт клініки для батьків ті їхніх дітей «Кіндер Клінік», де вам не просто нададуть кваліфіковану допомогу, а й потурбуються про фізичний та психологічний комфорт. В таких закладах немає черг та тривоги. Вас чекає привітний персонал та сучасне обладнання, а новітні методики діагностування та лікування не залишать шансів жодному захворюванню. Обираючи найкращих, ви обираєте спокій та здоров'я своїх дітей.