Копірайтер агентства Sasquatch Digital Арина Подорожня розповіла про підводні камені роботи інфлюенсерів. Матеріал підготовлений за участю блогерів Анни Орловської та Нати Лайм. Усе про втрату особистих кордонів, залежність від думки оточення, надзвичайні методи боротьби з негативом – максимум фактів, про які не пишуть у шапці профілю.

Як представлені в соцмережах

Сьогодні мало хто з нас зареєстрований тільки в одній соцмережі. Instagram, Facebook, YouTube – план-мінімум. Для більш досвідчених – ще TikTok, LinkedIn і Pinterest. Про месенджери промовчимо, на них зараз тримається навіть комунікація вчителів і батьків. А що інфлюенсери? Намагаються бути активними у всіх соцмережах одночасно чи обирають для себе основний канал?

Розглянемо діджитал-активність на прикладі Петра Заставного – українського блогера, ресторатора та продюсера групи Tvorchi.

  • Instagram: основна соціальна мережа з 378 000 підписників.
  • TikTok: 12 400 підписників.
  • Facebook: за пів року – сім публікацій.

Висновок: щоб бути лідером думок, не обов'язково віщати в усіх соціальних мережах одночасно.

Графік роботи

У середньому інфлюенсерам потрібно близько години на пост-роздум. На пост-добірку – трохи більше часу. Для рекламної публікації або відео (де ще потрібно продумати ідею та подачу) з усією підготовкою може знадобитися тиждень. Але, наприклад, із розважальними постами буває все спонтанно. Просто гарне фото й підпис, як-от «Чи личить мені ця сукня».

Але буває, коли день інфлюенсера переважно складається з «прокинулася – полежала – сходила на лазер – дико втомилася». Взагалі-то в кого завгодно вихідний день може складатися із таких самих пунктів. Але ось ми випадково побачили подібну сторіс у просуванні в соціальних мережах – і тепер ланцюжок «блогер – незайнятість» вибудовується автоматично.

Монетизація

Скільки може заробити лідер думок на одному рекламному пості? Мінімально – отримати товар / послугу за бартером, а ось максимуму межі немає. Найбільший прайс, з яким ми стикнулися, – $5000 за публікацію в Олени Венум (понад 4 млн підписників). При цьому аналогія «чим більше аудиторія – тим вище вартість» тут не завжди працює. Так, запросити в середньому $400 може як інфлюенсер з 85 000, так і з 188 000 підписників.

Зворотний бік професії

Зрозуміло: став публічним – будь готовий до того, що твоє життя зміниться кардинально. Тепер помічено буде все: кола під очима, великий ніс, поганий смак і відсутність чоловіка в кадрі. Працю можуть знецінювати. А в житті тебе завжди сприйматимуть як відкриту й готову до розмов особистість.

На що здатні блогери

Щоб хоч якось утриматися на плаву, деякі лідери думок вдаються до не завжди чесних способів.

Накручують підписників. Статистика – загадка: як пояснити послугам диджитал агенції ситуацію, коли кількість колишніх передплатників блогу з аудиторією 1,2 млн падає, але при цьому число нових зростає? Відповідь дивитися в назві розділу.

Погоджуються на сумнівні колаборації. Під словом «сумнівні» розуміємо таку колаборацію з брендами, яка суперечить принципам інфлюенсера.

Готові на обман. Заробіток лідера думок – не тільки рекламні пости і сторіс.

Але є ті, хто вміє ділитися знаннями, за що й отримують схвальні відгуки. Інфлюенсери Микита Добринін і Дар'я Квітовка створили курси – Академію віддалених професій. У команду запросили Євгенію Гордієнко – influencer-маркетолога та продюсера з SMM просування блогерів-мільйонників. На курсі можна дізнатися про те, як знайти віддалену професію, втриматися в ній і навіть отримати сертифікат державного зразка.

Чому ми підписуємося на блогерів

Ніяких офіційних типологій і глибокого занурення в психологію. Тільки реальні відгуки. Яка з причин підписок ваша?

Близький рід діяльності.

Гарна картинка.

Звичка.

Якщо ви ще не прийшли до висновку, то SMM агенція Київ поділитьсясвоїм. Однозначно й точно: блогерство – це робота. Тут немає нормованого графіка й чарівної фрази для того, щоб тебе не турбували вихідного дня. За гарною картинкою стоять робота над собою, боротьба з щоденним негативом і години підготовки контенту.

Знайти нас можна за цим посиланням: http://surl.li/bycbio