Світова спільнота завжди стоїть на захисті материнства. Відповідно до 11 статті Конвенції ООН, жінка, яка очікує на дитину має право на працю та збереження свого робочого місця. Хоча це світова визнана норма, багатьох жінок сьогодні хвилює питання, чи можна втратити роботу під час вагітності. У зв'язку з тим, що в світі часто виникає економічна криза, з'являються непередбачувані соціальні обставини, жінки бояться втратити місце роботи. Тому важливо знати законодавчі норми та власні права.

Звільнення з роботи вагітних жінок

Згідно із чинним законодавством, роботодавець не може звільнити вагітну жінку за власної ініціативи. Це можливо зробити лише за добровільним бажанням жінки. Звільнення можливе лише в тому випадку, якщо підприємство буде повністю ліквідоване. У цьому разі роботодавець зобов'язаний працевлаштувати вагітну жінку, забезпечити її місцем роботи й заробітною платою, проте на період не більше трьох місяців. Українське та світове законодавство підтримує права жінок, тому майбутній матері не варто хвилюватися про втрату місця роботи.

Порядок подачі документів про вагітність працедавцю

Кожна вагітна жінка повинна вчасно повідомити роботодавця про свій стан. Для цього їй необхідно подати відповідні документи, в тому числі оформити довідку про вагітність. Починаючи з 30 тижня вагітності, жінка може брати відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами. Купити довідку про вагітність можна у спеціалізованому сервісі https://spravochki.org/uk/kupit-spravky-o-beremennosti/. Це економить час та сили жінки і дозволяє швидше вийти у бажану відпустку.