"Пластикова" проблема вже не один роки розбурхує населення планети. Одні знайшли у цьому матеріалі джерело стабільного високого доходу, інші – унікальні властивості, треті ж – величезну загрозу для екології, живих істот та людей. Щоб зрозуміти, наскільки гострою є ця проблема, потрібно дізнатися, що таке пластик, у чому небезпека його розкладання, як він впливає на екологію, і чому його необхідно правильно переробляти у вигляді відходів.
Прийом пластику по всій Україні пропонує компанія vtorsyrovyna.biz!
Відходи із пластику
Пластик, як матеріал для пакування та різноманітних виробництв, актуальний тільки для виробників. Користувачі відзначають його велике накопичення під час побутової діяльності та різноманітних покупок. При цьому утилізувати його в домашніх умовах не можна. Тому зараз на полігонах ТПВ у всіх країнах світу його накопичується дуже і дуже багато. Це вже зараз створило проблему світового масштабу, т.к. Період розкладання цього матеріалу може становити до 100 років. Та й у процесі розкладання пластик виділяє шкідливі для довкілля речовини, сполуки та компоненти.
Зараз відходи з пластику мають величезну кількість підрозділів на види, типи та класи, які відрізняються за хімічною складовою, фізичними характеристиками та особливостями виробництва. Деякі з цих різновидів мають на увазі вторинну переробку під нову сировину нижчої якості. Інші ж ні. Тому й утворилася велика кількість цього матеріалу, що накопичується з кожним днем дедалі більше.
У чому небезпека пластику
Не тільки активісти екологічних рухів, а й фахівці говорять про те, що пластик за період свого розкладання отруює повітря, ґрунт, воду та завдає величезної шкоди всьому живому, включаючи флору та фауну.
Пластик є штучно створеним (розробленим) матеріалом без натуральних складових. Він повністю складається із хімічних елементів. Все це чужорідне для довкілля. Однак виробники не збираються від нього відмовлятися, адже його виготовлення дуже дешеве, а сфери застосування широкі.
Чому важливо здавати пластик на переробку, а не викидати його на сміття
Основної шкоди екології завдає не сам пластик, яке мікрочастинки, які утворюються при його тривалому знаходженні в навколишньому середовищі. На сьогоднішній день вже є науковий доказ того, що мікроскопічні частинки пластику виявлені в організмі морських тварин, що мешкають на великій глибині. Чи це не показник масштабності забруднення природи?
Під час природного розкладання пластику на сміттєвих майданчиках починає виділяти найнебезпечніший газ - метан. Він при великому накопиченні не тільки отруює повітря довкола, але й здатний впливати на процеси глобального потепління.
У процесі нагрівання пластикових елементів у повсякденному житті починають виділятися такі компоненти, як:
- фенол;
- формальдегід;
- кадмій;
- свинець.
Їхній вплив на організм негативно, т.к. призводить до найсильнішого отруєння, розвитку тяжких захворювань та провокує незворотні процеси в організмі. Найчастішими захворюваннями, що провокують ці речовини, називають: контактний дерматит, бронхіальну астму, тяжку інтоксикацію організму.
З викладеного можна зробити однозначний висновок: пластик потрібно утилізувати правильно. Враховуючи, що процес спеціальної утилізації пластику дуже дорогий, компанії вважають за краще його переробляти у вторинну сировину. Це також непогано і для бізнесу, і для природи. Він передбачає багаторазове використання одного і того ж матеріалу в різних видах і сферах, що дозволять значно скоротити шкоду, що завдається екології, а також знизить рівень негативного впливу на організм.