В’язання – різновид рукоділля, що сьогодні набуває все більшої популярності. Це чудовий спосіб проведення вільного часу. До того ж товари для в’язання дуже доступні – придбати їх може собі дозволити кожен. Ми розкажемо тобі, чому варто почати освоєння цього зайняття просто зараз.
Стимулювання мозкової діяльності та тренування пам’яті
В’язання вважається ремеслом, яке вимагає гнучких навичок, вміння точно рахувати, вимірювати та виконувати різноманітні операції. Без цього отримати естетичний результат буде складно. Тому задля вдосконалення знадобиться прораховувати подальші кроки, вчитись «читати» схеми та пробувати виконувати новий узор.
Такий вид рукоділля добре тренує пам'ять. Особливо це актуально для людей старшого віку. Адже з часом розвиваються когнітивні порушення, що впливає на пам'ять. Щоб не виникало з цим проблем у віці 60+, варто починати в'язати якомога раніше, щоб запобігти подібним явищам. Оперування спицями чи гачком вимагає постійного запам’ятовування послідовності узору та петель. Варто постійно вдосконалювати свої навички, пробуючи нові, складніші схеми. До того ж є чимало навчальних відео та майстер-класів, за допомогою яких можна вийти на дуже високий рівень у цьому ділі.
Розвиток швидкості та спритності
Окремі техніки в’язання вимагають складних рухів руками й пальцями. Це дуже добре вдосконалює дрібну моторику. Постійні характерні рухи забезпечують змащування суглобів.
Дослідження доводять, що люди, які регулярно в’яжуть, значно рідше мають таку проблему, як артрит. Звісно, потрібно навантажувати суглоби помірно, не перенапружувати, інакше отримаєш зворотний ефект. І навіть є ризик виникнення судом, тому будь уважна до себе. Дуже важливо робити перерви у в’язанні, давати собі відпочивати. Також необхідно підібрати правильні аксесуари для в’язання (гачки, спиці), від яких не втомлюватимуться руки.
Метод боротьби з хронічним болем
Було проведено дослідження, у якому взяли участь 1000 людей. Виявилось, що в’язання позитивно позначається на стані здоров’я та самопочутті. У понад 90% учасників зникли хронічні болі. Подібний ефект доволі просто пояснити: коли людина зосереджена на якійсь роботі (наприклад, на постійних рухах спицями або гачком), то вона концентрується саме на цьому завданні. А отже, відволікається від болю, просто перестає його помічати.
Крім того, в’язання допомагає впоратись зі стресом і депресією.
Уникнення «шкідливих перекусів»
Дуже часто, коли людині немає чим зайнятись, вона не знаходить нічого кращого, аніж поїсти чи покурити. І те, і інше точно шкідливе для тебе. Переїдання спричиняє ожиріння, а сигарети негативно впливають на здоров’я. Зайнявши руки спицями, зможеш значно корисніше провести вільний час.
Підвищення самооцінки та нові здобутки
Опанування нового заняття сприяє вдосконаленню своїх творчих умінь, що загалом позитивно впливає на самооцінку. Як не дивно, але це допоможе тобі стати впевненішою в собі, позначається на комунікації з іншими людьми.
Опанувавши нові знання та вміння, зможеш створювати чудові вироби власними руками, а це дуже надихає. За допомогою отриманих навичок тобі вдасться створювати ексклюзивні речі для себе та своїх близьких. І хто знає, можливо, рукоділля навіть зможе стати справою твого життя, адже речі hand-made надзвичайно популярні та доволі дорогі.