Електросамокати — це зручний та екологічний спосіб пересування містом, активного відпочинку та подорожей. Дедалі більше людей вибирають особистий електротранспорт як альтернативу громадському, це цілком зручна заміна автомобілям, велосипедам.
Але для далеких поїздок підійде не кожна модель. Якщо ви хочете долати великі відстані, легко справлятися з підйомами та бездоріжжям, варто ознайомитися з нашим матеріалом.
Як вибрати потужний електросамокат
Один із головних параметрів, які визначають можливості електросамоката — потужність двигуна. Вона впливає на швидкість, тягу, здатність долати підйоми. Якщо потрібна продуктивна та швидка модель, варто купити електросамокат з двигуном на 1000–2000 Вт. Такий пристрій може розвивати середню швидкість 60 км/год. Завдяки цьому власник встигне на будь-яку зустріч або просто зможе покататися з вітерцем собі на втіху.
Розміри та вага електросамоката теж відіграють важливу роль. З одного боку, велика та важка модель — це стійкість, комфорт та можливість встановити місткий акумулятор. З іншого — це ускладнює транспортування та зберігання електротранспорту. Щоб знайти оптимальний баланс, зверніть увагу на моделі довжиною близько 140 см, вагою 20–40 кг.
Якщо ви хочете купити електросамокат для їзди по різних дорогах чи бездоріжжю, то вам підійдуть моделі з повним приводом або концентрованим на передньому колесі. Ці типи забезпечують кращу керованість, маневровість.
Окрему увагу варто приділити гальмівній системі. Від цього залежить ваша здатність своєчасно зупинитися та уникнути аварійних ситуацій. Розглянемо типи гальм:
- Дискові механічні. Працюють шляхом натягу троса, який стискає гальмівний диск колодками. Це найпростіший та найзручніший в обслуговуванні тип (достатньо підтягувати трос у міру зносу колодок), хоча найменш ефективний.
- Дискові гідравлічні. Використовують тиск гальмівної рідини, яка одночасно активує два поршні, що стискають гальмівний диск двома колодками. Складніші в обслуговуванні та прокачуванні, але тут ви отримуєте високу модуляцію, тобто чутливість та плавність гальмування.
- Барабанне гальмо. Закритий тип, для зупинки транспорту притискає колодки до барабана. Надійний та захищений, але не так добре працює на великих швидкостях, може перегріватися.
Електричне гальмо являє собою електромотор як генератор, він перетворює кінетичну енергію на електричну та уповільнює рух коліс. Такий тип гальма не може повністю зупинити рух, тому його використовують як доповнення до основного.
Від чого залежить дальність поїздки
В основному цей критерій регулюється місткістю акумулятора. Що більша батарея, то довше ви зможете їздити на електросамокаті без підзарядки. Але є й додаткові чинники:
- вага райдера;
- рельєф місцевості;
- стан дороги;
- режим їзди.
У середньому, потужні електросамокати можуть проїхати від 50 до 100 км за максимальної швидкості 40–80 км/год.
Вибір потужного електротранспорту — простий, якщо знати основні характеристики. Скористайтеся нашими порадами та знайдете збалансовану модель.