Автоматичні вимикачі – це прилади, що відповідають за безпеку в будинку чи квартирі. Особливо вони актуальні у приміщеннях, де спостерігаються часті стрибки напруги у мережі. Автомати запобігають короткому замиканню та пожежі, яка може виникнути внаслідок цього, продовжують термін експлуатації побутової техніки, яка страждає від змін показників струму: пральної машини, холодильника, бойлера тощо.

Для чого використовується автоматичний вимикач

Основне призначення автоматичних вимикачів зрозуміле вже за назвою. Це прилади, які спрацьовують на будь-які перепади в електромережі. Вони миттєво відключають побутову техніку, за рахунок чого помітно збільшують термін експлуатації приладів – постійні перепади напруги з часом призводять до короткого замикання.

Сьогодні автоматичні вимикачі представлені у широкому асортименті. На сайті https://fazastore.com.ua/ua/g31502352-hager можна ознайомитися з брендом-лідером даного сегменту – німецькою компанією Hager. Вона займається виробництвом якісних та надійних автоматів, які можна встановлювати у:

  • житлові будинки та квартири;
  • комерційні будинки: офіси, банки, магазини тощо;
  • промислові об'єкти: заводи, цехи, склади.

Спрацьовують прилади автоматично. Вони вловлюють коливання напруги та подають сигнал, який відключає всю побутову техніку, підключену до автомата. Головне - правильно вибрати потрібну модель і коректно провести установку.

Коли варто змінювати автоматичні вимикачі?

Навіть такі надійні та довговічні автоматичні вимикачі, як моделі бренду Hager, потребують регулярної заміни. Якщо в будівлі часто спостерігаються стрибки електроенергії, пристрій може зношуватися швидше. Це пов'язано з підвищеним навантаженням та частою експлуатацією.

Як зрозуміти, що час міняти автоматичний вимикач? Головна ознака – прилад відключає техніку навіть за відсутності коливань напруги в електромережі. Це означає, що вимикач розтратив свій ресурс і реагує на значно менше порівняно із встановленим навантаженням.

Вибір автоматичного вимикача проводиться з урахуванням різних факторів: від кількості полюсів та електричних приладів, що працюють у будинку на постійній основі, вартості моделі, до додаткових функцій тощо. Встановлення приладу можна провести самостійно. Однак надійніше та безпечніше довірити підключення системи професіоналам.