Фонд державного майна України найближчими місяцями розпочне продаж невеликих об’єктів, які є непрацюючими чи вважаються збитковими та мають великі заборгованості. Переглянути список актуальних лотів з продажу об’єктів малої приватизації можна тут
(https://ezakupivli.com.ua/auctions?type_id%5B0%5D=1&type_id%5B1%5D=2)
Як приклад можна розглянути ситуацію з Державним підприємством «Бурштин України». Раніше там працювало близько 200 людей, наразі це число скоротилося до 10. Обладнання вже «немолоде», йому понад 30 років, а на закупівлю нового підприємство не мало достатньо коштів. Ситуація із сировиною теж нестабільна: вона або не видобувалася, або була неякісною.
На початок 2022 року підприємство має близько 14 мільйонів заборгованості. Це не тільки кредити та податки, але й заробітні плати. Однак Іван Пустовіт, директор підприємства, впевнений у потенціалі компанії, який допоможе їй стати прибутковою.
За словами виконуючої обов’язки голови ФДМУ Ольги Батової, у нашій країні близько 3,5 тисяч державних підприємств зі схожою ситуацією. Ця цифра є більшою аніж у всіх країнах Європи. Занедбаних активів багато, у разі якщо їх не приватизують, то у найближчому майбутньому вони стануть банкрутами та вже не матимуть цінність. Тож продавати їх будуть в процедурі банкрутства. Для того, щоб цьому запобігти та дати таким компаніям ще один шанс їх виставлятимуть на малу приватизацію.
Процедура приватизації буде диджиталізованою та матиме нові правила. Оглядати підприємства, працювати з документами, проводити аукціони та укладати договори можна в режимі онлайн. Також пані Батова зазначає, що тривалість процедури скоротилась з 6 місяців до 2.
Для нових власників наразі необов’язково займатися оформленням нових дозволів, на яких працювала компанія. Тепер вони можуть використовувати старі, що пришвидшує перезапуск підприємства.
Якщо говорити про потенціальних покупців, то в першу чергу орієнтиром будуть внутрішні інвестори. Під процедуру малої приватизації не підпадають підприємства, що розташовуються у місцях проведення активних бойових дій.
Багато бізнесів досі мігрують у західну частину країни. Компаніям не вистачає потужностей виробництва, тож у Міністерстві економіки вважають, що приватизація зацікавить підприємства, адже вона надасть можливість скоріше налагоджувати виробничі процеси. Також відмічають, що цікавими можуть бути підприємства, які переробляють зернові культури.
Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін вважає, що більша частина компаній будуть реалізовані дорожче за стартову вартість на аукціоні. Торги проходитимуть в системі «Прозорро.Продажі», на аукціонах в цій системі ціна часто збільшується у декілька разів. Більш детально про механізм проведення електронних аукціонів читайте в нашому матеріалі https://interfax.com.ua/news/press-release/769835.html
В цьому році розмір обов’язкового гарантійного внеску, який сплачують учасники, був збільшений державою. Заплатити за придбані об’єкти потрібно буде до отримання документів на нього, а це має зменшити кількість зірваних торгів.
Від малої приватизації держава очікує отримати десь 600 мільйонів гривень. Без урахування заборгованостей компаній, які потім будуть сплачувати нові власники. За словами експертів, ці кошти не є головною цінністю. Адже, як показує статистика, кожна вкладена у бюджет гривня — це від 4 до 8 гривень створених робочих місць або податків.
ФДМУ зазначає, що мала приватизація має на меті відновлення виробництв та робочих місць. Якщо є якісь невеликі та нестратегічні підприємства, їх потрібно продавати. І у разі якщо хто почне там працювати, держава вважатиме це великим досягненням.
Більш детально про порядок реалізації об’єктів малої приватизації Ви можете ознайомитись на сторінці нашого сайту - https://ezakupivli.com.ua/rmb/prodazh-obktiv-maloyi-privatizacii
Звісно, зараз держава не буде продавати великі та стратегічні підприємства. Покупцям вони пропонуватимуться вже після нашої перемоги, коли іноземні інвестори почнуть заходити на ринок та проявляти бажання вкладатися в економіку України. Тоді й реалізувати такі підприємства вийде набагато дорожче.
Якщо Вас зацікавила дана тема та Ви в пошуках нерухомості для початку свого бізнесу чи його маштабування пропонуємо звернутись до фахівців компанії EZakupivli () , які вже протягом 5 років надають послуги з купівлі – продажу майна на електронних аукціонах Prozorro.Продажі та СЕТАМ.