Перший електричний чайник з’явився наприкінці XIX ст. Це був звичайний металевий прилад з нагрівальним елементом всередині підставки. Він споживав багато енергії, а вода в ньому закіпала повільно. Оскільки виріб самостійно не вимикався, власникам доводилось постійно контролювати його роботу.
У сучасних електрочайниках вода закипає за лічені хвилини. Вони відрізняються між собою ціною, вагою, зовнішнім виглядом, можливостями. Щоб куплений прилад на 100% вілповідав вашим вимогам, потрібно знати, на що звернути увагу при виборі.
Види приладів
Умовно чайники діляться на такі групи.
Класичні
Звичайні моделі, що працюють від електромережі.
Заварювальні
Під час нагрівання рідини в приладах додатково заварюється чай.
Експрес
Закип’ятивши воду, вони одразу подають її в чашку.
Автомобільні
Електрочайники невеликого об’єму, що підключаються до автоприкурювача.
Дорожні
Малопотужні ємності невеликого розміру, призначені для подорожей. Можуть бути навіть складаними.
Термопоти
Прилади з функцією термоса, зручні для сімей з маленькими дітьми, людей старшого віку та працівників офісів.
Smart
Електрочайники, якими можна управляти зі смартфона.
Матеріал корпусу
Потрібен електроприлад для нагрівання рідини? Купуючи чайники у Львові, ви можете вибрати серед пластикових, скляних, металевих та керамічних моделей.
Прилади з пластику найдешевші. Вони легкі й мають презентабельний вигляд. Скляні варіанти відрізняються стильним дизайном, часто оснащуються підсвічуванням, що робить їх більш привабливими. Завдяки прозорій колбі легше контролювати рівень води в чайнику. Металеві моделі міцні й довговічні. Прогумовані ручки не дають користувачам обпектись. Завдяки подвійним стінкам вода в чайниках довше залишається гарячою. Дизайн керамічних приладів має шарм вінтажності. Вони також довго утримують тепло в колбі.
Оптимальний об’єм
Перш ніж зробити замовлення на сайті Алло.юа Львів, визначтесь, скільки людей буде користуватись приладом. Модель від 0,5 до 0,8 л підійде для 1–2 користувачів. Для сім’ї з 3–4 чоловік краще придбати електрочайник на 1,5–1,7 літра. А от для офіса більше підійде термопот або прилад від 2,5 літрів.
Нагрівальний елемент
Може бути відкритим або прихованим. При відкритому типі спіраль знаходиться на дні ємності і безпосередньо контактує з рідиною. Через це вона покривається накипом, який складно видалити через специфічну форму.
Приховані елементи для нагрівання не взаємодіють з водою, адже вони ховаються пластиною з металу. Такі чайники легше очищати від накипу. Вони дорожчі, але й більш надійні та довговічні.
Потужність
Між об’ємом приладу та потужністю є безпосередній зв’язок. Наприклад, щоб вода в ємності на 1,5 літри закипіла швидко, вона повинна мати нагрівальний елемент на 2 000 Вт.
Додаткові функції
Сучасні електроприлади можуть мати підсвічування, що відіграє роль декору і служить індикатором нагрівання води. Завдяки терморегулятору можна задати температуру, до якої вона повинна нагрітись. Встановити потрібний час увімкнення приладу дозволить функція відкладеного старту. А якщо ви придбаєте чайник, який під’єднується до мобільного телефону, ним можна буде керувати дистанційно через додаток.