Ключова відмінність - людину називають п'яною, коли вона перебуває в стані алкогольного сп'яніння, а алкоголік - людина яка хворіє та є повністю залежною від алкоголю.
Пияцтво відрізняється тим, що алкогольна залежність ще не сформувалася. Людина п'є багато, або часто. Але пияцтво негативно впливає на здоров'я в тому числі. Воно буває систематичним (2-4 рази у місяць) чи постійним (2-3 рази на тиждень).
Систематичне вживання притаманно початкової стадії алкоголізму, та має наступні характеристики:
- висока стійкість до алкоголю;
- збільшення потягу до алкоголю навіть після вживання невеликих доз;
- відсутність блювотного рефлексу та похмільного синдрому.
Постійне пияцтво характеризується:
- інтенсивним потягом до алкоголю;
- людина п'є і довго не п'яніє;
- вираженим ранковим синдромом похмілля.
Така форма споживання характеризує вже другу стадію алкоголізму.
Алкоголік має чітке фізичне бажання вживати алкоголь, що перевищує їх можливості контролювати себе. Якщо алкоголік раптово припинив пити - з'являються негативні фізичні наслідки - нудота, пітливість, озноб і тривога. Існують основні симптоми алкоголізму:
- Вживання спиртного наодинці і таємно.
- Непритомність – неможливість згадати відрізки часу.
- Відмова від захоплень та занять, якими людина раніше насолоджувалась, втрата інтересу до них.
- Постійне бажання випити.
- Запаси алкоголю у несподіваних місцях, які приховуються від родичів.
Алкоголь у негативному плані впливає на людину фізично, психологічно та соціально. Пияцтво має пріоритет над іншими видами діяльності. Алкоголізм важно не помітите, а от пияцтво може бути прихованим протягом декількох років.
Незалежно від того, до якого типу споживання алкоголю ви себе відносите, ви повинні розуміти, що спиртні напої, потрапляючи до організму, порушують роботу всіх органів та систем. Щоб розібратися, як лікувати людину, потрібно зрозуміти механізм впливу алкоголю.
Немає жодного органу, жодної системи, які не уражалися від дії алкоголю. Метаболіти алкоголю затримуються в мозку, печінці та серці понад 20 діб. Повторні випивки затримують алкоголь більш тривалий термін, і подальша доза алкоголю нашаровується на продукти його окислення, що залишилися в організмі.
Цікаві факти, одна і та ж кількість (40 грамів) чистого спирту міститься в:
- 100 мл горілки;
- 200 мл наливки або мадери;
- 250 мл кагору або мускату;
- 400 мл сухого вина;
- 1150 мл пива.
Пиво у великих кількостях створює у людей хворобливу пристрасть до нього. У дозах, що навіть не викликають сп'яніння, пиво призводить до жирового переродження та розширення судин серця.
Згодом таке серце не може забезпечувати нормальний кровообіг, у людини виникає задишка, з'являються набряки та синюшність, збільшується ризик серцевих нападів.
Вино при постійному вживанні формує алкоголізм у 4 рази швидше за горілку. Тяга випити у людей виражена сильніше, а перебіг хвороби набагато небезпечний. Сухі вина порушують водно-сольовий обмін в організмі, а це призводить до важких артритів, подагри.
Навіть якщо, цей матеріал ви відшукали для допомоги близькій людині, ми рекомендуємо звернути уваги на своє ставлення до алкоголю та надмірність його вживання. У випадку, якщо людина не може самостійно впоратися з проблемою, ми завжди готові прийти на допомогу, та чекаємо на вас у клініці “Рена”, м. Київ.