Для того аби мати змогу законно використовувати транспортний засіб, що був ввезений в Україну з-за кордону, необхідно обов'язково провести процедуру сертифікації авто та потім отримати відповідний документ або як його ще називають сертифікат відповідності на автомобіль.
Відповідно до законодавства України, автомобіль – об'єкт підвищеної небезпеки, котрий може в результаті завдати шкоди не лише здоров'ю, але й життю людини, а також нашкодити навколишньому середовищу. Навіть і електромобілі, хоча й в деякій меншій мірі, але також відносять до цієї категорії.
Які є законні підстави на проходження сертифікації колісних транспортних засобів?
У квітні місяці цього року на офіційному сайті Міністерства Інфраструктури опубліковано законопроєкт, котрий направлений на безпечну експлуатацію в нашій країні абсолютно всіх колісних транспортних засобів. Цей законодавчий акт свого часу розробили одразу після підписання Угоди з Євросоюзом. Відповідно до нього в умовах наших днів конче необхідно вживати відповідних заходів, направлених на відновлення процесу обов'язкового технічного огляду, котрий раніше було вирішено скасувати оскільки у цій сфері підвищився рівень корумпованості.
Сьогоднішні у зв'язку зі зростанням чисельності смертей на дорогах країни під час ДТП, влада вирішила тим саме з метою змінення ситуації повернути процедуру обов'язкового проходження ТО. Як передбачається, саме завдяки цьому вдасться вплинути на рівень безпеки на українських дорогах та додатково знизити кількість шкідливих викидів, котрі виділяються в атмосферу під час руху автомобільного транспорту.
Які саме авто мають проходити сертифікацію?
Для цього є безліч вагомих причин. Перш за все відзначимо що сертифікація авто – це обов'язкова та надзвичайно важлива процедура, особливо у випадках коли заплановано ввезення авто в Україну та його подальша тут реєстрація і звісно активне експлуатування. При відсутності так званого сертифіката відповідності на автомобіль, буде неможливо оформити транспортний засіб та відповідно не вдасться поставити його на облік.
Зараз такий документ потрібен і при митному оформленні з причини того, що завдячуючи зазначеному сертифікату відповідності підтверджуються норми екологічної безпеки. Якщо говорити про те, які саме категорії автомобільного транспорту підпадають під процедуру сертифікації, нам би окремо хотілося виділити, що це не лише легкові авто та вантажівки, але і:
- вантажно-пасажирський авто з причепами та напівпричепами;
- автобуси, мототранспорт та тролейбуси;
- спецтехніка.
Іншими словами, успішне проходження процедури сертифікації та подальше отримання сертифікату відповідності вважається найкращою гарантією того, що певний автомобільний транспорт експлуатується на дорогах України цілком безпечно.
Чи вдасться ігнорувати цю процедуру?
Процедуру сертифікації краще не ігнорувати. Вона є обов'язковою, а всі вимоги стосовно неї чітко закріплені та прописані у законодавстві України. Аби ви довго не підшуковували місце, де можливо пройти процедуру сертифікації, зазначимо, що ці обов'язки сьогодні успішно покладено на спец. лабораторії (випробувальні), котрим характерна наявність певного рівня акредитації. В нашій країні зазначених лабораторій безліч, проте найяскравішим прикладом відповідальної та надійної компанії сьогодні вважається саме Центр Авто.
Компанія має свою власну мережу відповідних закладів для сертифікації автомобільного колісного транспорту в Україні. Основною спеціалізацією підприємства є сертифікація з обов'язковим дотриманням наявного в країні законодавства. В процесі сертифікації ведеться обов'язкове фото та відео фіксування. Лише за умови наявності цього можна вважати діагностику актуальною. Якщо з транспортним засобом все добре, власник авто отримує сертифікат відповідності. Якщо ж все навпаки, факту невідповідності не уникнути. До слова, всі ті, хто ігноруватимуть процедуру сертифікації, свідомо потягнуть за собою відповідальність, а саме штрафні санкції розміром 1.700 грн.
Ось чому якщо ви все ж бажаєте уникнути неприємних наслідків, завжди завчасно приїздіть на техогляд. Бережіть свої кошти, нерви з силами та звісно ж час.