Основна мета операцій на хребті - "розпакувати" здавлений спинний мозок. Здавлюватися спинний мозок може в результаті багатьох причин. Найчастіша - екструзія міжхребцевого диска, при цьому частина речовини диска "випинається" в простір спинномозкового каналу, міжхребцева грижа по-простому.
Дізнітися більше про ламінектомію у тварин ви можете, пройшовши за посиланням https://realvet.com.ua/posluhy/travmatolohiia-ortopediia/laminektomiia/!
Друга за частотою причина компресії спинного мозку - зсув хребців в результаті травми. Лістез або спондилолістез. Якщо хребець зміщається вперед, по відношенню до інших, то ця патологія носить назву антеролістез.
Третя причина - деформаційні вроджені або вікові зміни в хребті.
Четверта, за частотою, але не остання причина - пухлинні ураження будь-якої тканини призводять до компресії спинного мозку. У тому числі і новоутворення самої нервової тканини, речовини мозку. Онкологічні захворювання, що призводять до неврологічних розладів лікуються гірше інших і мають найвищий відсоток несприятливих прогнозів, по відношенню до інших причин.
П'ята причина - пряма травма. Це кульові або проникаючі поранення, що призводять до пошкодження спинного мозку. Такі випадки відносно рідкі, але теж, найчастіше, вимагають оперативного втручання на спинний мозок з метою усунення травмуючого агента і ліквідації наслідків його проникнення.
Найчастіше, про що говорилося вище, причиною операції на хребті є екструзія диска, або міжхребцева грижа. Речовина диска, випинаючи в хребетний канал, призводить до компресії спинного мозку і, як наслідок, до часткової або повної втрати його функцій. Головна функція спинного мозку - проведення нервових імпульсів від голови. Відповідно, при невеликій компресії спинного мозку, неврологічний дефіцит може бути незначним - хиткість ходи, наприклад. При вираженій компресії і дефіциті, відповідно, виражений - тварина насилу встає або не може стояти, як варіант. При загрозливому здавлюванні спинного мозку відбувається повний параліч з втратою глибокої болючої чутливості. Так при значній за розмірами міжхребцевій грижі поперекового відділу, з перекриттям спинномозкового каналу більш ніж на 30%, відбувається паралізація задніх кінцівок з втратою чутливості в них. Це загрозлива ситуація, яка потребує негайного вирішення.
Для раскомпрессіі спинного мозку, здавленого міжхребцевою грижею проводяться операції на хребті.