Про нову інфекційну хворобу в Борисполі повідомив виконавчий комітет з посиланням на планову нараду секретаря Бориспільської міської ради, пишуть "Вісті".
На засіданні в.о медичного директора КНП «ББЛІЛ» Павло Мотько зазначив, що у більшості випадків перебіг хвороби безсимптомний.
Інколи захворювання проходить у важкій формі та спричиняє летальність, що й сталося з трьома мешканцями Борисполя.
Важливо зауважити, що хвороба не передається від людини до людини.
За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, геморагічна гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси комарів.
Вона може викликати лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках — запалення мозку та його оболонок. Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени.
Основним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є перелітні птахи, які у крові мають високі концентрації вірусу, значно менше значення як резервуар мають деякі дрібні ссавці, гризуни та кажани.
Комарі кусають інфікованих особин і можуть передати вірус іншим тваринам чи людям. Сприйнятливість людей до хвороби є високою, хоча до 80 % людей переносять хворобу безсимптомно.
Особливо вразливими є люди в місцях великої концентрації комарів і птахів: працівники тваринницьких комплексів і птахоферм, люди, які живуть біля водних об’єктів, а також мисливці, туристи, лісники, військовослужбовці, які тривалий час перебувають біля води чи на заболоченій території.
В Україні з початку серпня цього року зареєстровано 41 лабораторно-підтверджений випадок захворювання на гарячку Західного Нілу, а з початку року — 50 випадків.
Летальність від гарячки Західного Нілу складає 2–14%.
Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.
Наразі проти гарячки Західного Нілу не існує ні специфічного лікування, ні вакцини. Лікування симптоматичне.
Читайте також:
У Борисполі чоловік знайшов на власному городі снаряд
На Бориспільщині сталася ДТП: зіткнулися легковик та бус