Бориспільська громада: ветерани, родини загиблих та безвісти зниклих

Сьогодні, крім захисту країни, є ще одна надзвичайно важлива мета у всієї держави — створити достойні умови для захисників, які через поранення, стан здоров’я чи через вікзавершили своє перебування в лавах ЗСУ.

Не менш актуальним є й захист та допомога родинам загиблих та безвісти зниклих, пишуть «Вісті».

Наразі на державному рівні приймається дуже багато нормативно-правових актів, які регулюють питання, спрямовані на підтримку військовослужбовців, членів родин загиблих військовослужбовців, поранених, безвісти зниклих та осіб, що перебувають у полоні.

Всі вони мають соціальні гарантії державного захисту — це пільги, допомога та інші передбачені законодавством виплати.

«Наразі в основному збільшилася соціальна підтримка та соціальний захист членів родин загиблих, безвісти зниклих або поранених військовослужбовців. Зараз в країні багато родин знаходиться в такій категорії, тому держава спрямовує свою діяльність на їх соціальну підтримку в тилу», - прокоментувала керівник управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради Олена Коротка.

Одне з нововведень — соціальна послуга «помічник ветерана». На базі управлінь соціальної політики та соціального захисту населення в окремих регіонах уже утворюються підрозділи з ветеранської політики.

Поки військовослужбовець виконує свої обов’язки, він знаходиться на повному забезпеченні в частині, а до управління соціальної політики та охорони здоров’я звертається після звільнення з військової служби, у разі поранення чи списання з лав ЗСУ.

За словами керівниці управління, фактично соціальна політика в першу чергу буде ветеранською, а вже потім виконуватиме інші послуги.

«Це передбачає супровід ветерана або родини загиблого чи безвісти зниклого в кризовій ситуації: допомога в оформленні документів, представництво інтересів, юридична допомога, консультування, посередництво і представництво інтересів в державних органах, а також надання іншої допомоги, у тому числі благодійної, гуманітарної», — розповідає Олена Коротка.

Відсутність помічника ветеранів та соціального супроводу, відсутність реабілітаційного центру, відсутність на державному рівні санаторно-курортного лікування — все це проблеми, які потрібно вирішити, аби соціальна робота з ветеранами та родинами загиблих велась на належному рівні.

Читайте також:

У Бориспільському районі назвали ліцей на честь знаменитого командира

В Борисполі встановлено флагшток висотою 35 метрів

В Борисполі на Рогозівському цвинтарі встановлюють козацькі хрести

Новини компаній
12:35, 28 серпня