Освітня реформа дала можливість ліцеям (колишнім школам) самим обирати профілі для навчання старшокласників.
Більшість навчальних закладів вирішили не ризикувати, а піти за загальними напрямками: філологічне спрямування, математика, біологія тощо.
Ризикнути та спробувати щось нове, що суттєво відрізняється від звичної шкільної програми, вирішили в ліцеї ім. Павла Чубинського. В закладі розглядають запровадження профілю інформатики та інтернет технологій, пишуть «Вісті».
«Це питання ми вивчаємо вже не перший рік. Давно помітили, що після дев’ятого класу деякі учні йдуть від нас та переходять на навчання до київських коледжів чи інших закладів з ІТ напрямком», — пояснює директор бориспільського ліцею Надія Семчик.
За її словами, цього популярного та потрібного профілю наразі не має жоден ліцей міста. Через ситуацію в країні не всі батьки готові відпускати дітей на навчання в інше місто. Часто навчання у столичних коледжах відбувається онлайн.
В ліцеї розробили цілу стратегію із впровадження нового напрямку навчання. Окремим пунктом прописали технічне оснащення.
Наразі у закладі не вистачає обладнання для впровадження цього напрямку.
«Ми вже замовили ЗD принтер, але цього недостатньо, необхідні потужні комп’ютери», - розповідає пані Надія.
Якщо обладнання буде надано вчасно, клас із поглибленим вивченням інформатики з’явиться у ліцеї вже наступного навчального року.
Читайте також:
Мінцифри запустило платформу «Дія. Освіта»