Масовані ракетні удари по генеруючих потужностях призвели до розбалансування енергосистеми України.
Над відновленням живлення в постраждалих областях фахівці працюють майже цілодобово. Проте ремонт чи перемикання лінії не замінять знищених ТЕС та ТЕЦ.
Введений режим графіків відключення електроенергії не є ані плановим, ані аварійним, він вимушений. Адже пошкоджено 40% генеруючих потужностей.
Чимало нарікань викликають графіки відключень, адже вони не співпадають із реальним часом вимкнення електроенергії.
Є питання і до черговості відключень. Адже в одних абонентів світло відключають постійно, а інших можуть не вимикати взагалі.
Оприлюднені ДТЕК графіки відключень є досить умовними - все залежить від завантаження мереж, пишуть «Вісті».
Ймовірність вимкнення також залежить від черговості ліній. Так, лінії, які живлять об’єкти критичної інфраструктури, вимикають в останню чергу.
При цьому треба розуміти, що на такій лінії може бути кілька тисяч приватних абонентів і лише один чи два — об’єкти критичної інфраструктури.
Людям, які приєднані до таких ліній, фактично пощастило. В них світло буде зникати не так часто.
Фахівці наголошують: проблеми почались ще 24 лютого. Адже від початку війни частина нашої енергосистеми, в тому числі генеруючі потужності, опинилися в окупації. На той момент було достатньо резервів для балансування системи.
Зараз, після масованих ракетних обстрілів ТЕС та ТЕЦ, цих резервів недостатньо. До того ж, наближається зима — час, коли споживання електроенергії традиційно зростає.
«Сам факт введення графіків відключень говорить, що ситуація знаходиться під контролем. Відключення — це інструмент для балансування енергосистеми.
Інша справа, що до початку такого масованого ракетного терору люди не помічали проблеми, з якими стикались енергетики з 24 лютого. На жаль, в цих умовах ми не можемо без відключень.
Якщо ворог і надалі продовжить обстрілювати наші електромережі, ми будемо вимушені і надалі запроваджувати графіки віялових відключень», — зазначив у ефірі телемарафону «Єдині новини» голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
Читайте також:
Жителі Київщини можуть заздалегідь дізнатися про відключення світла
Мешканців Київщини та столиці закликають зменшити споживання електроенергії
Як зберегти заряд смартфону, якщо довго немає світла