Комендантська година в Україні: чи можуть скасувати обмеження

Комендантська година по всій території України діє ще від початку повномасштабного вторгнення Росії. Наразі немає обмежень лише в Закарпатській області.

Комендантська година в усіх областях починається о 22:00 чи о 23:00 (залежить від того, наскільки регіон віддалений від зони бойових дій), а закінчується о 4:00,5:00 чи 6:00 ранку.

«На цей час скасування комендантської години в жодній з областей не очікується. Більш того, восени тривалість комендантської години в багатьох регіонах можуть збільшити. Це пояснюється збільшенням тривалості темної частини доби», – зазначив незалежний експерт, кандидат економічних наук, Олександр Хмелевський.

Він додав, що в західних та центральних областях комендантську годину можуть скасувати раніше. Все залежатиме від інтенсивності бойових дій та повітряних ударів.

Проте, станом на сьогодні, не на часі скасування комендантської години, навіть у певних областях, пише сайт 24 каналу.

Нагадаємо, введення комендантської години – це один із заходів правового режиму воєнного стану, що передбачено п. 5 ч. 1 ст. 8 Закону України, а саме – заборона перебування у певний період доби на вулицях і в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.

Запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування здійснюється лише за наявності реальної загрози життю і безпеці осіб, інтересам суспільства або держави, а також для забезпечення громадського порядку.

Крім того, ці обмеження дозволяють уникнути проникненню диверсійних груп на територію країни. Якщо прильоти з неба ще можна простежити, то провокації з боку ДРГ без комендантської години ідентифікувати набагато складніше.

Читайте також:

В Броварах серед вулиці затримали диверсанта

Видача повісток за порушення

Кіберполіція попереджає про небезпеку використання мобільних застосунків

Новини компаній
12:35, 28 серпня