Після сміттєвого колапсу через блокування полігону активістами, в Борисполі знову піднялася тема екології. Міська влада погоджується з тим, що полігон переповнений і його роботу треба припиняти. Проте спочатку слід вирішити, куди дівати сміття. Під час прямого ефіру міський голова зазначив, влада вже давно працює над цим питанням, і певні напрацювання є, повідомляють «Вісті».
«На сьогодні у нас є земельна ділянка, яку виділили під час минулої каденції для будівництва сміттєпереробного заводу. І міський голова, і абсолютно всі депутати за це рішення. Але зробити все за один день нереально. Ми вже проводимо перемовини з деякими сміттєпереробними підприємствами. Але тут є ще законодавчі нюанси, адже необхідно, аби Кабінет Міністрів та Верховна Рада регламентували процедуру співпраці таких підприємств із громадами», — зазначив Володимир Борисенко.
Термін дії договору оренди земельної ділянки, на якій розміщений полігон, спливає через півтора року. Продовжувати його влада не планує. Тому часу, аби вирішити питання переробки сміття, залишилось небагато.
Після того, як місто визначиться із альтернативним варіантом утилізації сміття, діючий нині полігон планують зачинити на рекультивацію. Це певний комплекс дій, направлений на те, аби зачинений полігон не наносив шкоди екології. За умовами діючого договору рекультивацією має займатися орендар, ТОВ «Еко-Сервіс». З цієї причини важливо не допустити дострокового розірвання договору та припинення діяльності підприємства, адже в цьому випадку рекультивація полігону ляже на плечі Бориспільської громади.
Читайте також:
Бориспільські комунальники запропонували містянам відстріл та отуєння голубів
Митники «Борисполя» підозрюються в організації мільйонної оборудки
В селі Проців вчителям надаватимуть соціальне житло