22 червня – перший день Німецько-радянської війни

Сьогодні, 22 червня, в Україні оголошено День Скорботи і вшанування пам’яті жертв Німецько-радянської війни.

Вранці, 22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як основна частина Другої світової війни.

Того ж дня літаки 4-го повітряного флоту Люфтваффе завдали бомбового удару по «об'єкту № 12» - Києву. Бомби впали і на мирні квартали, і на промислові та військові об'єкти, зокрема на казарми НКВД і військове училище на Печерську, машинобудівний завод «Більшовик», на електростанції, на авіазавод № 43, залізничний вокзал, військові аеродроми Бориспіль, Гоголів, Гостомель, Жуляни, та на київський аеропорт в Броварах.

За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Читайте також:

У Броварах сталася ДТП з постраждалими

Поліція Борисполя відкрила кримінальне провадження через загибель 38 цуценят

В Києво-Святошинському районі зникла жінка

Новини компаній
12:35, 28 серпня