Адвокат Володимир Санченко: «Я готовий оскаржувати в суді штрафи за порушення карантину»

У сучасному світі дуже важливо знати свої права та вміти їх захищати. Якщо таких навичок ви поки що не маєте, час замислитись про пошук фахівця, який зможе відстоювати ваші інтереси в разі виникнення юридичних проблем.

Сьогодні редакція 4594.com.uaпознайомить вас з досвідченим юристом, адвокатом, помічником депутата Верховної Ради дев'ятого скликання Володимиром Санченко. Справжній професіонал своєї справи не лише представляє своїх клієнтів в судах, а й доносить їх проблеми до законотворців у парламенті.

Скільки років професійного досвіду ви маєте на сьогодні? Чому обрали саме право?

- Професійного досвіду у мене 20 років.Закон і справедливість – це не завжди одне, й те ж саме. Беззаконня та свавілля бюрократів зустрічаємо на кожному кроці. Щоб протистояти цьому, необхідно бути юридично освідченню особою. Я маю хист, до того ж, мені подобається аналізувати ситуацію, доказувати свій підхід у справі. 

Крім того, за другою освітою я економіст, тому дуже добре розбираюсь в банківській справі та фінансах. Це дає мені змогу надавати клієнтам кваліфіковану допомогу у цій сфері.

До вас вже звертались для оскарження штрафу за порушення правил карантину? Якщо звернуться, візьметесь?

- Поки що не зверталися по цьому питанню, але якщо звернуться, то звичайно візьмуся.

Які проблеми у відносинах з банками виникають у ваших клієнтів найчастіше?

- Найчастіше це кредитні відносини, коли люди невчасно повертали кредити, за що банки нараховували мільйонні штрафні санкції. По-друге – це неповернення банками, що ліквідуються, депозитних вкладів фізичних осіб. У справах, якими я займався, мова йшла і про суми до 200 тис.грн, і про ті, що значно перевищували цю цифру.

Або, наприклад, справа «Імексбанку». Банківські кредити «Імексбанку» у кількості 22800 у 2014 році були продані компанії «Дасті». Люди погасили заборгованість «Дасті», а у 2020 році «Імексбанк» знову продав ці 22800 кредитів вже ФК «Довіра та Гарантія», яка сьогодні вимагає у людей погашення по другому разу. Зрозуміло, що постраждалим від цієї афери, просто необхідна юридична допомога.

Є ще одне системне та велике невирішене питання: прощення банком валютного боргу позичальника. Податкова вважає, що прощена сума є доходом, а отже, з цього доходу необхідно сплатити податки (близько 19.5%). Я займаюся такими справами: співпрацюю з банками, податковою, НБУ, представляю інтереси клієнтів у суді для анулювання податкових рішень. 

Як уникнути проблем з банками при отриманні кредиту на малий бізнес?

- Один з видів юридичної допомоги, яку я надаю, є консультація та супроводження клієнтів в одержанні кредитів малим бізнесом. Я проводжу аналіз причин відмови банку та виправляю допущені клієнтом помилки, після чого ми повторно направляємо документи в банк. Статистика показує, що в цьому році з наданих заявок на одержання кредиту від малого бізнесу банки дали позитивну відповідь лише 2%.

Хочу звернутися до підприємців, яким відмовили в кредитуванні. Надайте мені інформацію, ми проаналізуємо 150-200 окремих випадків та систематизуємо усі можливі причини відмови. Маючи ці дані на руках, ми зможемо відкорегувати механізм - проект положення видачі кредиту, в сторону зменшення вимог банку до критеріїв відбору позичальника.

У вашій практиці були випадки, коли ви відмовлялись від роботи з етичних міркувань?

- Так, звичайно. Це був конфлікт інтересів.

У зв’язку з карантином роботи поменшало? Чи правові проблеми виникають навіть у самоізоляції?

- Роботи не поменшало. Життя продовжується, і проблеми в усіх людей як були, так і є. Не більше і не менше.

Чи довелось вам змінити цінову політику у зв’язку з нинішньою кризою?

- Цінова політика не змінилася в сторону підвищення цін. Я завжди входжу в ситуацію клієнтів та роблю розстрочки по оплаті.

Новини компаній
12:35, 28 серпня